01 Feb 2016

Teismuose – nemokamos teisinės konsultacijos

Pirmą kartą spalio 25 dieną – Europos teisės dieną – Lietuvos teismuose bus galima nemokamai konsultuotis: gauti atsakymus į kasdienius teisinius testamentų, žemės dalybų, skyrybų ir kitus klausimus, daugiau sužinoti apie teismų veiklą.

„Žmonės į teismus neretai ateina vedami nežinojimo, kaip elgtis vienu ar kitu atveju, kur kreiptis, norint sudaryti testamentą, parduoti nekilnojamą turtą ar panašiais klausimais, – teigia Reda Molienė, Nacionalinės teismų administracijos (NTA) direktorė. – „Nors teismai nėra teisines konsultacijas teikianti institucija, drauge su Teisingumo ministerija į pagalbą pasikvietę Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos specialistus, Lietuvos advokatūros atstovus, nusprendėme padėti žmonėms gauti atsakymų į taip jiems rūpimus klausimus.“

Skelbiama, kad išankstinės registracijos norint gauti konsultaciją neprireiks – konsultacijos bus teikiamos „gyvos eilės“ principu.

Kaip teigiama pranešime, konsultacijos teismuose bus teikiamos nuo 8 iki 17 val. informaciją, kuriame kabinete bus teikiamos konsultacijos, teiks teismo raštinėje.

Numatoma, kad viena teisinė konsultacija truks apie 30 min.

Šaltinis – Verslo Žinios